wtorek, 28 marca 2017

"Wojak Szwejk" - nowe połączenie kolejowe na trasie Rzeszów - Medzilaborce!


Od 1 lipca w ofercie POLREGIO pojawią się nowe bezpośrednie połączenie z Polski na Słowację. Weekendowe pociągi na trasie Rzeszów – Sanok – Medzilaborce będą kursowały do 3 września 2017 r. To doskonała okazja, by wybrać się do południowych sąsiadów lub też odwiedzić Bieszczady i Beskid Niski.

Międzynarodowe wakacyjne pociągi POLREGIO o nazwie „Wojak Szwejk” wyjadą na trasy już 1 lipca 2017 r. Dwa pociągi kursujące w relacjach Rzeszów Główny – Medzilaborce – Rzeszów Główny oraz Sanok – Medzilaborce – Sanok to świetna propozycja dla osób podróżujących w Bieszczady, Beskid Niski oraz odwiedzających położony na północy Słowacji Kraj preszowski. Ich rozkład jazdy został stworzony z myślą o turystach z Podkarpacia oraz innych regionów Polski. Dzięki dogodnym przesiadkom w Rzeszowie (rozkład jazdy dostosowany do godzin kursowania pociągów PKP Intercity) na Słowację będą mogli wybrać się także mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Trójmiasta i wielu innych miejscowości.

Rozkład jazdy nowych pociągów na Słowację

W soboty:

•    Rzeszów Gł. (odjazd o 5:54) – Medzilaborce (przyjazd o 10:23),
•    Medzilaborce (odjazd o 10:31) – Sanok (przyjazd o 12:16),
•    Sanok (odjazd o 15:50) – Medzilaborce (przyjazd o 17:35),
•    Medzilaborce (odjazd o 17:48) – Rzeszów Gł. (przyjazd o 22:05).

W niedziele:
•    Rzeszów Gł. (odjazd o 5:54) – Medzilaborce (przyjazd o 10:23),
•    Medzilaborce (odjazd o 17:48) – Rzeszów Gł. (przyjazd o 22:05).
Propozycje przesiadek – skomunikowania z innymi pociągami

Na stacji Rzeszów Główny:
•    z pociągiem TLK „Karpaty” nr 53171/30173: Gdynia Gł. (18.49) – Gdańsk Gł. (19.17) – Warszawa Centr. (23.05) – Częstochowa (1.34) – Kraków Gł. (3.10) – Rzeszów Gł. (przyjazd
o 5.32),
•    z pociągiem IC „Chełmoński” nr 3814: Przemyśl Gł. (4.37) – Rzeszów Gł. (przyjazd o 5.49),
•    z pociągiem REGIO nr 30480: Przeworsk (4.36) – Rzeszów Gł. (przyjazd o 5.14).
Na stacji Rzeszów Główny (połączenia powrotne) :

•    z pociągiem PKP IC „Karpaty”: Rzeszów (23.24) – Kraków Gł. (23.24) – Częstochowa (4.01) – Warszawa Centr. (6.20) – Gdańsk Gł. (9.57) – Gdynia Gł. (przyjazd o 10.28),
•    z pociągiem REGIO nr 30427: Rzeszów Gł. (22.30) – Przemyśl Gł. (przyjazd o 0.05).

Pasażerowie podróżujący pociągiem PKP Intercity „Karpaty” będą mogli przesiąść się także na stacjach Jasło i Zagórz.

Szczegółowy rozkład jazdy nowych pociągów będzie można sprawdzić w wyszukiwarce połączeń kolejowych na stronie rozkład-pkp.pl. Bilet normalny w najkorzystniejszej cenowo Taryfie podkarpackiej z Rzeszowa do Łupkowa (stacja graniczna) będzie kosztował jedynie 21,6 zł, a uczniowie i studenci zapłacą za podróż jeszcze mniej. Aby dojechać do słowackiej stacji Medzilaborce, wystarczy dokupić bilet o wartości 1 euro. 

W promocje połączeń, poza urzędem marszałkowskim, zaangażowane są także samorządy lokalne oraz twórcy kampanii społecznej „Kochamkolej.pl”. To właśnie dzięki społecznikom i lokalnym działaczom powstaje wiele inicjatyw popularyzujących podróżowanie pociągami. Powstała już sieć punktów usługowych, w których na podstawie biletu kolejowego można otrzymać rabat. Ich liczba stale wzrasta, a aktualne lokalizacje miejsc, w których obowiązują zniżki, można sprawdzić tutaj. Dodatkową atrakcją są biesiady i inne imprezy okolicznościowe odbywające się na poszczególnych przystankach.

Warto wspomnieć, że fragment trasy naszego pociągu jest częścią międzynarodowego szlaku „Śladami dobrego wojaka Szwejka”. Sam tytułowy bohater popularnej powieści, pełniąc służbę w cesarsko-królewskiej armii, podróżował koleją na trasie Łupków – Sanok. I właśnie w centrum Sanoka można znaleźć pomnik-ławeczkę Józefa Szwejka. Końcowy przystanek na trasie przejazdu to niewielkie miasteczko Medzilaborce, w którym znajduje się jedyne w Europie muzeum Andy’ego Warhola, amerykańskiego artysty pochodzącego z łemkowskiej rodziny.

Przewozy Regionalne, właściciel nowej marki POLREGIO, to obecnie największy i jednocześnie najprężniej rozwijający się przewoźnik kolejowy w Polsce. W 2016 roku spółka po raz pierwszy osiągnęła dodatki wynik finansowy, wypracowując zysk na poziomie około 50 mln zł. Tak dobry wynik to zasługa obecnego zarządu, który wdrożył proces restrukturyzacji, dużego wsparcia właściciela, Agencji Rozwoju Przemysłu, a także pracowników posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie. Pozytywne zmiany docenili nie tylko nasi kontrahenci, ale także pasażerowie: w 2016 roku z naszych usług skorzystało około 80 mln osób, czyli o 3,4% więcej niż w 2015 r.
Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 27%. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).
   
   

    Szczegółowe informacje:
    Krzysztof Pawlak
    Przedstawiciel handlowy
    Przewozy Regionalne sp. z o.o.
    tel. 695 322 551
    e-mail: rzecznik.rzeszow@p-r.com.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza